Mamy pomysl na przeniesienie serwisu, jest szansa ze wszystko zostanie bez zmian, w cišgu kilku najbliszych dni moga pojawic sie przerwy techniczne, caly czas dzialamy.
Strona Główna Co to jest RSM? Zasady RSM Akt ofiarowania Moderator RSM Członkowie RSM Msze Święte on-line Nasza parafia DODATKI Galeria Forum Cz@t Linki Luty 25 2020 12:03:36
Nawigacja
Strona Główna
Co to jest RSM?
Zasady RSM
Akt ofiarowania
O. Jan Leon Dehon
Moderator RSM
Członkowie RSM
Msze Święte on-line
Nasza parafia
Msze młodzieżowe
Herbaciarnia
DODATKI
Galeria
Forum
Cz@t
Linki
Kontakt
Szukaj
Ostatnie Artykuły
55) Sercańska pielgr...
2] Zjazd...
1] Kilka słów na poc...
54) Czy warto być sobą?
53) XV Spotkanie Mło...
Na Forum
Najnowsze Tematy
Brak zawartości dla tego panelu
Najciekawsze Tematy
Brak zawartości dla tego panelu
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 69
Najnowszy Użytkownik: DougAnire
Kontakty
RSM-OWE GADU-GADU:
31182326

---------------------------------
Opiekun duchowy RSM:
KS. ADAM GUCWA SCJ
Adres e-mail: agucwa@poczta.onet.pl
Numer Gadu-Gadu:
8184357

---------------------------------
Administrator strony:
TOMEK SIEDLECKI
Adres e-mail: tymyk@poczta.onet.pl
Numer Gadu-Gadu:
8735879

---------------------------------
Zastępca administratora:
MATEUSZ KURPET
Adres e-mail: kurpet777@gmail.com
Numer Gadu-Gadu: 16109678

---------------------------------
Redaktor strony:
MARTA KOSZEK
Adres e-mail: marko933@wp.pl
Numer Gadu-Gadu:
5711616

---------------------------------
Redaktor strony:
KINGA KĘPA
Adres e-mail:
kinia93@buziaczek.pl
Numer Gadu-Gadu:
2628133

Zasady RSM
ZASADY RUCHU SERCAŃSKIEJ MŁODZIEŻY


1. Akt ofiarowania RSM to element codziennej modlitwy. Odmawiamy go na początku każdego dnia, aby nasze prace, obowiązki, radości i smutki przeżywać razem z Jezusem.

2. Modlitwa - nasze podstawowe zadanie. Staramy się, by każdy dzień był naznaczony żywą i szczerą modlitwą, na miarę naszych możliwości, bez zaniedbywania innych obowiązków i zadań.

3. Pismo Święte jest dla nas księgą, która ma ożywiać naszą modlitwę i kontakt z Panem Bogiem. Czytamy je i rozważamy każdego dnia.

4. Eucharystia stanowi centrum naszego życia. Mamy uczestniczyć w niej tak często, jak to możliwe. Poza niedzielą przynajmniej raz w tygodniu powinniśmy być na Mszy Świętej. Oprócz tego raz w miesiącu spotykamy się na celebracji Eucharystii w naszych wspólnotach.

5. Komunia Święta to wyjątkowe spotkanie z Jezusem Chrystusem. Dokładamy wszelkich starań, aby udział we Mszy Świętej były pełny, to znaczy połączony z przyjęciem Eucharystii.

6. Pierwszy piątek miesiąca jest dniem szczególnym. Udział we Mszy Świętej i Komunia Święta wynagradzająca są wyrazem naszej miłości do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

7. Sakrament pokuty i pojednania jest drogą naszego wzrastania. Korzystamy z niego regularnie. Staramy się przystępować do spowiedzi nie rzadziej niż raz w miesiącu. Dobrze jest również mieć stałego spowiednika.

8. Rachunek sumienia pozwala nam spojrzeć w prawdzie na nasze życie. Na zakończenie każdego dnia, poprzez praktykę rachunku sumienia, oddajemy samych siebie Bożemu miłosierdziu.

9. Adoracja Eucharystyczna jest przedłużeniem Mszy Świętej. Przeżywamy ją w duchu miłości i wynagrodzenia za grzechy, trwając przed Panem tak często, jak to możliwe. W I piątek miesiąca staramy się znaleźć czas na adorację. W miarę możliwości w ciągu dnia łączymy się z Jezusem Eucharystycznym poprzez nawiedzanie kościołów i kaplic.

10. Formacja Ruchu Sercańskiej Młodzieży polega na świadomym zaangażowaniu w działalność Ruchu i uczestnictwie w spotkaniach. Mamy troszczyć się o pogłębianie swojej wiary, poszerzanie wiedzy religijnej i zaangażowanie w życie Kościoła.

11. Cotygodniowe spotkania w ramach wspólnot lokalnych to podstawowy sposób osobistej formacji. Osoby będące na etapie trzyletniej formacji mają obowiązek uczestnictwa w nich. Spotkania te mają charakter otwarty, mogą brać w nich udział także osoby spoza RSM.

12. Rekolekcyjne spotkania weekendowe odbywają się dwa razy do roku w ramach poszczególnych okręgów. Powinni wziąć w nich udział wszyscy członkowie Ruchu oraz animatorzy wspólnot. Mają one również charakter otwarty.

13. Zjazd RSM odbywa się raz w roku. Uczestniczą w nim osoby formalnie włączone do Ruchu poprzez złożenie swojego aktu ofiarowania. Powinni brać w nim udział także animatorzy odpowiedzialni za wspólnoty.

14. Czuwania modlitewne organizowane są dwa razy w roku: jesienią i na wiosnę. Traktowane są one jako spotkania formacyjne dla członków Ruchu.

15. Zaangażowanie w działalność wspólnot lokalnych jest podstawowym zadaniem członków RSM. Na animatorze oraz na członkach Ruchu spoczywa odpowiedzialność za wspólnoty lokalne.

16. Jedność we wspólnotach ma być podstawową troską wszystkich członków RSM. Przejawia się ona w modlitwie za wspólnotę oraz w unikaniu wszystkiego, co ją niszczy: obmowy, nieszczerości, nieuczciwości, braku zaangażowania.

17. Wspólnota parafialna jest miejscem naszego włączenia się w życie Kościoła. Wspólnota RSM w miarę swych możliwości ma wspomagać duszpasterzy i wychodzić naprzeciw potrzebom młodzieży w parafii.

18. Rozwój wspólnot to ważne zadanie dla wszystkich członków Ruchu. Powinniśmy starać się o to, aby wspólnota była otwarta na nowe osoby oraz byśmy otaczali je szczególną troską i życzliwością.

19. Najważniejsze celebracje: Triduum Paschalne, Boże Narodzenie, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, dzień urodzin ojca Leona Dehona.

20. Sercańskie Dni Młodych to spotkanie, w którym powinni wziąć udział wszyscy członkowie Ruchu. Pomoc w organizacji i posługa w czasie spotkania jest znakiem zaangażowania w dzieło RSM.

Krzyż sercański
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Nowy dzień

Facebook
Radio Niepokalanów
Radio Niepokalanów

Statystyki
stat4u
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 869,974 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl