Mamy pomysl na przeniesienie serwisu, jest szansa ze wszystko zostanie bez zmian, w cišgu kilku najbliszych dni moga pojawic sie przerwy techniczne, caly czas dzialamy.
Strona Główna Co to jest RSM? Zasady RSM Akt ofiarowania Moderator RSM Członkowie RSM Msze Święte on-line Nasza parafia DODATKI Galeria Forum Cz@t Linki Luty 25 2020 11:21:39
Nawigacja
Strona Główna
Co to jest RSM?
Zasady RSM
Akt ofiarowania
O. Jan Leon Dehon
Moderator RSM
Członkowie RSM
Msze Święte on-line
Nasza parafia
Msze młodzieżowe
Herbaciarnia
DODATKI
Galeria
Forum
Cz@t
Linki
Kontakt
Szukaj
Ostatnie Artykuły
55) Sercańska pielgr...
2] Zjazd...
1] Kilka słów na poc...
54) Czy warto być sobą?
53) XV Spotkanie Mło...
Na Forum
Najnowsze Tematy
Brak zawartości dla tego panelu
Najciekawsze Tematy
Brak zawartości dla tego panelu
Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 69
Najnowszy Użytkownik: DougAnire
Kontakty
RSM-OWE GADU-GADU:
31182326

---------------------------------
Opiekun duchowy RSM:
KS. ADAM GUCWA SCJ
Adres e-mail: agucwa@poczta.onet.pl
Numer Gadu-Gadu:
8184357

---------------------------------
Administrator strony:
TOMEK SIEDLECKI
Adres e-mail: tymyk@poczta.onet.pl
Numer Gadu-Gadu:
8735879

---------------------------------
Zastępca administratora:
MATEUSZ KURPET
Adres e-mail: kurpet777@gmail.com
Numer Gadu-Gadu: 16109678

---------------------------------
Redaktor strony:
MARTA KOSZEK
Adres e-mail: marko933@wp.pl
Numer Gadu-Gadu:
5711616

---------------------------------
Redaktor strony:
KINGA KĘPA
Adres e-mail:
kinia93@buziaczek.pl
Numer Gadu-Gadu:
2628133

Co to jest RSM?
Ruch Sercańskiej Młodzieży jest to wspólnota, która wyrosła na duchowości Księży Sercanów. Wspólny dla Sercanów i RSM-u jest charyzmat o. Jana Leona Dehona – człowieka o wielkim sercu.

Początki tego ruchu są związane z organizacją Sercańskich Dni Młodych w Pliszczynie. Zrodził się pomysł, aby młodzież poprzez całoroczną formację poznawała i zgłębiała duchowość sercańską. Pierwsza grupa osób wstąpiła do Ruchu w 1997 roku.

Celem każdego, kto wstępuje do Ruch jest budowanie „cywilizacji miłości”. Polega to na pogłębianiu swego życia wiary, nadziei i miłości. Pociąga to za sobą życie wymogami Ewangelii Jezusa Chrystusa. Dzięki temu człowiek jest w stanie lepiej zrozumieć sens swojej egzystencji i łatwiej odnaleźć swoje powołanie życiowe. Patrząc oczami wiary, z nadzieją znosi wszelkie trudności i cierpienia jakie niesie ze sobą codzienność. Taki człowiek szczerze i autentycznie kocha Chrystusa. Jest przemieniony jego miłością. Dokonuje się to przez czynny udział w Eucharystii, adorację, modlitwę, praktykę sakramentów, medytację Pisma Św., oraz działania praktyczne (prace społeczne, prace przy parafii, pomoc najuboższym). Pogłębiając miłość do Chrystusa można gorliwiej i z większym zapałem przemieniać uwikłany w niesprawiedliwość i nienawiść świat.

Jeżeli chcesz to czynić i wprowadzać w życie serdecznie Cię zapraszamy na nasze spotkania. Mają one miejsce raz w tygodniu - w piątki o godz. 19:30. Uczestniczą w nich zarówno członkowie Ruchu, jak i przygotowujący się do wstąpienia. Opiekunem Ruchu jest ks. Adam Gucwa SCJ.

Zewnętrznym znakiem przynależności do RSM-u jest metalowy krzyż z pustym sercem w środku. Naszym zadaniem jest wypełnienie tego pustego miejsca miłością.

Zdjęcie

Krzyż sercański

__________________________________________________________________________________________________________


O RUCHU SERCAŃSKIEJ MŁODZIEŻY W BEŁCHATOWIE ;)

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, jak wygląda Twoje życie? Może jest to śmieszne, ale w dzisiejszych czasach tak mało ludzi o tym myśli. Czy czasem Twoje życie nie wygląda tak, jak na poniższej prezentacji? Mija weekend za weekendem, tydzień za tygodniem, miesiąc za miesiącem, a Ty zoraz bardziej staczasz na dół i nic nie próbujesz z tym zrobić. A przecież mogło być tak pięknie...


Może to dziwne, ale w Twoim otoczeniu jest wiele rówieśników, którzy potrafią się dobrze bawić bez alkoholu, którzy dla poprawienia jasności umysłu nie uciekają do papierosów, którzy już niejeden piątek przeżyli bez imprezy czy dyskoteki, któzy nie podnoszą sobie adrenaliny przy pomocy narkotyków... Do tego grona należy wiele członków Ruchu Sercańskiej Młodzieży w parafii NMP Matki Kościoła w Bełchatowie. Co to za wspólnota? To duża grupa osób, która co tydzień w piątki wieczorem spotyka się przy wspomnianym kościele w Domu Parafialnym na swoich spotkaniach modlitewnych, ale Ruch Sercańskiej Młodzieży opiera się nie tylko na modlitwie. Młodzi również pożytecznie spędzają czas w swoim towarzystwie, chodzą na pizzę, jeżdżą wspólnie na wakacje, świętują swoje urodziny czy też obchodzą inne uroczystości, przypadające w ciągu roku.


W pierwsze piątki miesiąca członkowie Ruchu Sercańskiej Młodzieży spotykają się zawsze na Eucharystii w oratorium w Domu Parafialnym. Poza tym obstawiają niedzielne Msze Święte młodzieżowe w naszym kościele, w których biorą liczny udział młodzi nie tylko z naszej parafii, ale i również z całego Bełchatowa.


W drugie piątki miesiąca członkowie Ruchu Sercańskiej Młodzieży rozważają fragmenty Pisma Świętego. Najczęściej są to Ewangelie niedzielnych Mszy Świętych, które przeżywają dwa dni po spotkaniu. Spotkania RSM-u w znaczny sposób pomagają im w rozumienia Słowa Bożego.


W ramach spotkań Ruchu Sercańskiej Młodzieży w Bełchatowie odbywają się również Adoracje Najświętszego Sakramentu, w których młodzi chętnie biorą udział. Wówczas znajdują się oko w oko z samym Chrystusem. Adoracje te dają jednak im dużo więcej, niż się wydaje.


Jak już wspomnieliśmy, spotkania Ruchu Sercańskiej Młodzieży to nie tylko Eucharystia, rozważania Pisma Świętego czy Adoracje Najświętszego Sakramentu. Są to również wolne, luźne spotkania, w trakcie których członkowie grupy poznają się lepiej i zawiązują wspólnotę.
Każdego roku w pierwszym tygodniu wakacji członkowie bełchatowskiego Ruchu Sercańskiej Młodzieży biorą udział w Sercańskich Dniach Młodych, które odbywają się w Pliszczynie koło Lublina. Jest to spotkanie młodzieży sercańskiej z całej Polski, na które przyjeżdża corocznie około 800 młodych osób.


Po spotkaniach Ruchu Sercańskiej Młodzieży członkowie najczęściej udają się do herbaciarni, która znajduje się na poddaszu Domu Parafialnego i jest czynna codziennie wieczorem. Jest to miejsce, gdzie młodzi moga wypić nie tylko herbatę, ale i również zagrać w bilarda lub w piłkarzyki. Nic więc dziwnego, że młodzież sercańska lubi odwiedzać herbaciarnię.


Mamy nadzieję, że w Ruchu Sercańskiej Młodzieży w Bełchatowie znajdziesz coś, co Ci się spodoba i dla tej rzeczy będziesz gotowy stać się jednym z nas. Jeśli tak rzeczywiście jest, to wpadnij do nas w każdy piątek o 19:30 do Domu Parafialnego. Czekamy na Ciebie! ;)

Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Świetne! Świetne! 100% [3 Głosów]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [Żadnych głosów]
Dobre Dobre 0% [Żadnych głosów]
Przeciętne Przeciętne 0% [Żadnych głosów]
Słabe Słabe 0% [Żadnych głosów]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Nowy dzień

Facebook
Radio Niepokalanów
Radio Niepokalanów

Statystyki
stat4u
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 869,957 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl