2 lata aktywnej pracy ;)
Dodane przez Tymyk dnia 19 lipiec 2011 - 13:50:48
Dzień, na który czekaliśmy już od dłuższego czasu, w końcu nastał w piątek 15 lipca 2011 roku :) Tego właśnie dnia nasza strona internetowa Ruchu Sercańskiej Młodzieży w Bełchatowie obchodziła swoją 2. rocznicę powstania ;) Gdy serwis ten był tworzony, raczej mało kto z naszego grona spodziewał się, że po 24 miesiącach pracy w dalszym ciągu będziemy aktywnie działać. To tradycyjnie, jak to za każdym razem powtarzamy, Wasza zasługa, czyli naszych czytelników ;) Dzięki Waszym częstym odwiedzinom, my, administratorzy strony RSM-u, znajdujemy motywację do dalszej pracy oraz do wprowadzania nowych pomysłów, a tych z pewnością w najbliższym czasie na naszej stronie nie zabraknie :) To za sprawą remontu, który dalej trwa na naszej stronie. Niestety, z powodu wakacyjnych wyjazdów adminów oraz wielu spraw osobistych nie udało nam się wyrobić z jego całkowitym przeprowadzeniem do 15 lipca br., jak z początku obiecywaliśmy, ale na pewno postaramy się, aby został on zakończony wraz z końcem lipca. Wierzymy jednak, że dzięki wprowadzonym nowościom wybaczycie nam to opóźnienie :) W najbliższych dniach na stronie RSM-u pojawią pierwsze artykuły z naszych nowych cyklów, które będą tworzyły również nowe osoby pracujące na naszym portalu ;) A jakie to będą cykle i kto je będzie pisał? ;)

1) Szukając wyjścia... - to nowa kategoria artykułów, których autorem będzie Krzysiek Golba. Będą one dotyczyły różnorodnych problemów ludzi młodych oraz spojrzenia Kościoła katolickiego na różne aspekty życia. Wraz z Krzyśkiem, który przygotowuje się do animatorstwa wśród młodzieży, postaramy się poszukać dobrych wyjść z tych trudnych sytuacji, które dotykają wiele młodych osób. Publikacja artykułów: każda I i III sobota miesiąca.
2) JA + TY = MY - to z kolei dziedzina, do której artykuły będzie podrzucała nam Marzena Jakubowska, a która kończy studiować psychologię. Dzięki autorce dowiemy się, na jakich wartościach powinna być zbudowana każda parafialna wspólnota młodzieżowa, również i nasz RSM. Poznamy także sposoby tego, jak pielęgnować te wartości wśród ludzi młodych. Publikacja artykułów: każda II sobota miesiąca.
3) Gość specjalny - to nic innego, jak wywiady na stronie RSM-u, którymi teraz zajmie się Bartek Pieles - student dziennikarstwa od nowego roku akademickiego. Możemy się spodziewać się nie tylko rozmów z członkami RSM-u, ale i również będą to wywiady z gośćmi specjalnymi. Publikacja artykułów: każda III sobota miesiąca.
4) Nowa strona życia - biorąc pod uwagę wiele Waszych głosów, postanowiliśmy stworzyć także nowy cykl artykułów, który będą tworzyć sami członkowie naszego RSM-u. Pieczę nad nim będzie sprawował Tomek Siedlecki. O czym będą felietony? O życiu studentów, należących do naszej wspólnoty, w miastach, w których oni studiują. Przybliżą nam oni wiedzę o tym, jak wygląda ich życie w nowym miejscu, jak odnajdują się bez RSM-u i ludzi, którzy go tworzą, czy należą do duszpasterstw akademickich oraz czy łatwo, bądź trudno wyznaje im się wiarę w Boga w dużych miastach, gdzie dookoła tyle ludzi. Publikacja artykułów: każda IV sobota miesiąca.
5) TOPlista muzyczna - powracamy do naszego dawnego cyklu artykułów o muzyce religijnej, którym zajmie się również Bartek Pieles. Nie wykluczamy zmiany formy tej dziedziny. Wierzymy, że włączycie się także i Wy w funkcjonowanie tego cyklu, podsuwając nam fajne kawałki. Publikacja artykułów: każda I sobota miesiąca.

To tylko niektóre z naszych propozycji, które za lada dzień zaczniemy publikować na naszej stronie Ruchu Sercańskiej Młodzieży w Bełchatowie w DODATKACH ;) Nie zabraknie również kilku istotnych zmian technicznych, których sami osobiście będziecie świadkami :) Mamy nadzieję, że nowości, które cały czas wprowadzamy, zachęcą Was do jeszcze częstszego zaglądania w nasze skromne progi i że poprzez ten fakt będziemy mogli w przyszłości razem świętować nasze kolejne urodziny ;) Tymczasem poniżej zamieszczamy małe statystyki tego, co się działo na naszej stronie w ostatnich 2 latach ;) (tekst - Tomek Siedlecki)

STRONA RSM-U W LICZBACH:
1) Liczba lat działania: 2
2) Liczba unikalnych wizyt: 113 113
3) Liczba administratorów: 4
4) Liczba zarejestrowanych użytkowników: 50
5) Liczba notatek: 253
6) Liczba artykułów: 179
7) Liczba albumów zdjęć: 128
8) Liczba wpisów w Księdze Gości: 84
9) Liczba wpisów w Księdze Intencji: 21
10) Liczba postów na forum: 165
11) Liczba postów w Shoutboxie: 43
12) Liczba komentarzy: 21

2 lata strony RSM-u