Podziękowania za rozważania ;)
Dodane przez Tymyk dnia 27 kwiecień 2011 - 14:01:57
Tegoroczne Święta Wielkanocne stały się faktem dokonanym :) Z ust wielu osób zdążyłem już usłyszeć słynne w tym czasie zdanie: "Święta, święta i po świętach", co dla większości z nich oznacza powrót do szarej rzeczywistości dnia codziennego... ;) Jednak ta zwykła codzienność nie musi być taka szara pod warunkiem, że w naszym życiu dokonały się jakieś zmiany, że już nie jesteśmy tacy sami, jacy byliśmy. W tym miejscu u wielu pojawi się pytanie: a kiedy ta nasza odmiana miała się dokonać? Odpowiedź wydaje się być prosta: w Wielkim Poście :) Każdy z nas miał trochę czasu, aby zmienić się na lepsze, aby nasze życie nie było już takie trudne i nudne, jak dotychczas :) Finałem tego czasu odmiany były właśnie Święta Zmartwychwstania Pańskiego - świetna okazja do długotrwałej radości, którą dał nam sam Jezus Chrystus ;)

Moi drodzy! :) Przez cały okres Wielkiego Postu stwarzaliśmy dla Was okazje do głębszego zastanowienia się nad swoim charakterem czy poglądami. Przez cały ten czas na naszej stronie zamieszczaliśmy rozważania wielkopostne z cyklu, pt. "Zrozumieć miłość" oparte na "Hymnie o miłości". Głęboko wierzymy, że teksty, które pisali sami przedstawiciele młodzieży sercańskiej w Bełchatowie, pomogły Wam nieco inaczej spojrzeć na miłość. Dzisiaj wypada nam zapytać Was i zarazem siebie samych, czy teraz już lepiej rozumiemy miłość - z jednej strony tak powszechne, a z drugiej tak bardzo skomplikowane uczucie... Każdy, kto wziął sobie do serca cenne wskazówki o miłości, powinien być dzisiaj choć trochę szczęśliwszy i... odmieniony, czyli nie taki sam, jaki był jeszcze jakiś czas temu ;) Powinien wiedzieć i docenić, że ma kochających go rodziców, rodzeństwo, dziadków, przyjaciół, żonę lub męża, chłopaka czy dziewczynę... Przede wszystkim powinien wiedzieć, że jest Ktoś, kto nigdy nie przestanie go kochać! To sam Bóg :) Czy dziś lepiej rozumiesz miłość? :)

Z tego miejsca bardzo serdecznie chciałbym podziękować wszystkim osobom, które włączyły się w tegoroczną akcję pisania rozważań wielkopostnych o miłości, tj.: Iwonie Grotek i Damianowi Frączkowskiemu (za napisanie 1 i 9 rozważania), Malwinie Makarze (2), Julicie Guc (3), Ani Płomińskiej (4), Ani Witek (5), Magdzie i Adamowi Dziubeckim (6), Andrzejowi Pankiewiczowi (7), Marzenie Jakubowskiej (8), Krzyśkowi Golbie (10), Edycie Kurowskiej (11), Marioli Jakubowskiej (12), Marcie Koszek i Mateuszowi Kurpetowi (13), Kindze Kępie (14), Kamilowi Tusińskiemu (15) oraz Bartkowi Pielesowi (podsumowanie) ;) Ufam, że już drugi nasz cykl rozważań wielkopostnych nie będzie ostatnim i że za rok oraz w kolejnych latach równie chętnie, jak w tym roku, będziecie się włączać w tę inicjatywę ;)

Drodzy czytelnicy! :) Na koniec chcielibyśmy Was zachęcić do udziału w ankiecie w bocznej rubryce naszej strony RSM-u odnośnie tegorocznych rozważań wielkopostnych bełchatowskiej młodzieży sercańskiej. Prosimy Was o rzetelną ocenę, która pozwoli nam jeszcze lepiej przygotować się do przyszłorocznej edycji rozważań (możecie nam również podsuwać interesujące Was tematyki) :) Już teraz dziękujemy za każdy Wasz głos ;) Jednocześnie chcielibyśmy Wam wszystkim życzyć, abyście nie uciekali od miłości, ale żeby towarzyszyła Wam ona w codziennych relacjach z Bogiem i bliźnimi ;) - Tomek Siedlecki

Zrozumieć miłość