ZROZUMIEĆ MIŁOŚĆ - 13) Miłość we wszystkim pokłada nadzieję
Dodane przez Tymyk dnia 18 kwiecień 2011 - 20:06:16
Marta Koszek i Mateusz Kurpet

Autorzy tekstu: MARTA KOSZEK I MATEUSZ KURPET

HYMN O MIŁOŚCI - PRZYMIOT NR 13
Miłość we wszystkim pokłada nadzieję

Zarówno wiara, jak i miłość nie mogą istnieć bez nadziei. Nadzieja pozwala nam żyć odważniej, patrzeć bez obaw w przyszłość i wierzyć, że to, co przygotował Stwórca, jest dla nas najlepsze.

Miłość we wszystkim pokłada nadzieję. Jeżeli kogoś prawdziwie kochamy, mimo wszystkich przeciwności nie poddajemy się, lecz cały czas wierzymy, że sytuacja zmieni się na lepsze, ufamy, że to, co nas spotyka, jest konieczne, by wyniknęło z tego większe dobro. Nadzieja chroni nas przed zakłamaniem i obłudą. Dzięki niej widzimy wszystko w lepszych barwach.

Myślimy, że definicję nadziei bardzo dobrze oddaje sytuacja opisana we „Władcy Pierścieni” przez Johna Ronalda Reuel Tolkiena:

„- A więc nie ma już ratunku? - spytał Frodo, rozglądając się gorączkowo. - Jeżeli się ruszę, zobaczą mnie i pochwycą. Jeżeli tu zostanę, przyciągnę ich do siebie. Aragorn położył mu rękę na ramieniu - Została jeszcze nadzieja - rzekł - Nie jesteś sam.„

Sądzimy, że każdy z nas powinien z nadzieją patrzeć w przyszłość, pamiętając, że nie jest sam, że zawsze jest ktoś, kto go kocha i kto pomimo trudności nie pozostawi nas samych. Starajmy się swoim życiem odpowiadać na wezwanie Jana Pawła II, który przed laty mówił: „Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.” - Marta Koszek i Mateusz Kurpet

KOLEJNE ROZWAŻANIE WIELKOPOSTNE NA TEMAT CZTERNASTEGO PRZYMIOTU MIŁOŚCI UKAŻE SIĘ W WIELKĄ ŚRODĘ 20 KWIETNIA 2011.

Miłość we wszystkim pokłada nadzieję