Strona Główna Co to jest RSM? Zasady RSM Akt ofiarowania Moderator RSM Członkowie RSM Msze Święte on-line Nasza parafia DODATKI Galeria Forum Cz@t Linki Grudzień 15 2018 07:50:49
Nawigacja
Strona Główna
Co to jest RSM?
Zasady RSM
Akt ofiarowania
O. Jan Leon Dehon
Moderator RSM
Członkowie RSM
Msze Święte on-line
Nasza parafia
Msze młodzieżowe
Herbaciarnia
DODATKI
Galeria
Forum
Cz@t
Linki
Kontakt
Szukaj
Ostatnie Artykuły
55) Sercańska pielgr...
2] Zjazd...
1] Kilka słów na poc...
54) Czy warto być sobą?
53) XV Spotkanie Mło...
Na Forum
Najnowsze Tematy
Brak zawartości dla tego panelu
Najciekawsze Tematy
Brak zawartości dla tego panelu
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 69
Najnowszy Użytkownik: DougAnire
Kontakty
RSM-OWE GADU-GADU:
31182326

---------------------------------
Opiekun duchowy RSM:
KS. ADAM GUCWA SCJ
Adres e-mail: agucwa@poczta.onet.pl
Numer Gadu-Gadu:
8184357

---------------------------------
Administrator strony:
TOMEK SIEDLECKI
Adres e-mail: tymyk@poczta.onet.pl
Numer Gadu-Gadu:
8735879

---------------------------------
Zastępca administratora:
MATEUSZ KURPET
Adres e-mail: kurpet777@gmail.com
Numer Gadu-Gadu: 16109678

---------------------------------
Redaktor strony:
MARTA KOSZEK
Adres e-mail: marko933@wp.pl
Numer Gadu-Gadu:
5711616

---------------------------------
Redaktor strony:
KINGA KĘPA
Adres e-mail:
kinia93@buziaczek.pl
Numer Gadu-Gadu:
2628133

Imieniny ks. Jakuba Snopkowskiego SCJ
W sobotę 25 lipca 2009 roku swoje imieniny obchodził ks. Jakub Snopkowski SCJ - wikariusz naszej parafii, jednak solenizant Mszę Świętą imieniną w swoich intencjach odprawił dzień wcześniej o godz. 18:00 ze względu na sobotnie śluby.

Wśród życzeń, które składały: Liturgiczna Służba Ołtarza, Żywy Różaniec, Rycerstwo Niepokalanej, Odnowa w Duchu Świętym, Rodzina Radia Maryja, a także nasz Ruch Sercańskiej Młodzieży nie zabrakło wielu słów życzliwości i wdzięczności za posługę kapłańską w bełchatowskiej parafii Księży Sercanów. Naszą wspólnotę reprezentowały: Mariola Jakubowska i Ewelina Kowalska. Swoje podziękowania wyraził też ks. proboszcz Władysław Ostrowski SCJ, który koncelebrował imieninową Eucharystię. Życzył on swojemu wikariuszowi wiele sił i zapału do pracy duszpasterskiej, ale i również udanego, spokojnego urlopu w rodzinnej Rumunii.

Ks. Jakub Snopkowski SCJ pochodzi z polskiej rodziny zamieszkującej wspomnianą Rumunię. W 2005 roku przyjął święcenia kapłańskie, kończąc tym samym Wyższe Seminarium Misyjne Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego w Stadnikach k/Krakowa. Tuż po nich został skierowany na misje na Ukrainę, z których w 2008 roku bezpośrednio trafił do Bełchatowa. Opiekuje się kilkoma wspólnotami parafialnymi, m.in. Rycerstwem Niepokalanej i Liturgiczną Służbą Ołtarza.

W racji imienin pragniemy ks. Jakubowi życzyć dużo zdrowia, wytrwałości i cierpliwości w codziennej, jakże niełatwej posłudze wiernym, w tym też młodym ludziom, którzy szukają właściwej drogi do Boga. Życzymy także konsekwencji w podejmowaniu każdej decyzji i motywacji do realizacji wszelkich planów oraz marzeń. Niech Serce Jezusa pomaga księdzu w ciężkich chwilach życia i dodaje sił do wędrowania przez ten trudny świat ogarnięty złem, św. Jakub obdarza łaskami i darami, a Niepokalana wstawia się za księdzem u Swego Syna w każdej potrzebie. W modlitwie Cię powierzy - Ruch Sercańskiej Młodzieży :)

GALERIA ZDJĘĆ


ks. Jakub Snopkowski SCJ

ks. Jakub Snopkowski SCJ

Informacja o spotkaniach RSM-u w wakacje
Informujemy, że na czas wakacji (w lipcu i sierpniu) spotkania formacyjne są zawieszone! Na kolejne spotkania zapraszamy od września! :)
Pojechali być stać się cichymi, łagodnymi... :)
Już po raz szesnasty w Pliszczynie k/Lublina w dniach 22 - 27 czerwca 2009 roku odbyły się Sercańskie Dni Młodych, których organizatorami są Księża Sercanie. Na spotkanie, którego tematem przewodnim były słowa trzeciego z ośmiu Błogosławieństw: ,,Błogosławieni cisi" przybyły blisko 800 osób z całej Polski, w tym duża, bo 45-osobowa ekipa z Bełchatowa na czele z opiekunem naszego RSM-u - ks. Grzegorzem Gąkiewiczem SCJ :)

W ciągu prawie całego tygodnia nie brakowało wielu atrakcji dla przybyłej młodzieży. Koncert zespołu Etna, kabaret, Dehoniada, czyli Święto Radości czy świadectwa znanych osób, np. Ewy Lewandowskiej z programu ,,Mam talent!" - to tylko niektóre z niespodzianek przygotowanych przez organizatorów XVI SDM-u. Nie zabrakło również duchowych uniesień, które ukazywały się w codziennych Eucharystiach, porannych modlitwach czy wieczornych Adoracjach Najświętszego Sakramentu.

Niezwykle ważnym punktem tegorocznego SDM-u było przyjęcie nowych kandydatów do Ruchu Sercańskiej Młodzieży. Wśród 11 osób, aż 5 było z Bełchatowa! Trzyletnią formację zaczęły: Ania Organiściak, Kasia Ryszczyk, Gosia Staniszewska, Natalia Wieczorek i Gosia Nowocień pochodząca z Radomia, ale ucząca się w naszym mieście. Drugim radosnym wydarzeniem było zakończenie dwuletniej, bądź trzyletniej formacji w RSM-ie przez 10 członków, w tym 4 z Bełchatowa. Krzyż Sercański z rąk prowincjała Księży Sercanów - ks. Tadeusza Michałka SCJ, przyjęli: Ewelina Kowalska, Malwina Makara, Tomek Siedlecki i Kamil Tusiński :)

Niestety nasze spotkanie, które odbywało się raz w gorącym słońcu, a raz w burzy czy deszczu, szybko się skończyło :( Po nim pozostały jedynie duchowe owoce, serca napełnione ciszą i łagodnością oraz wspomnienia i zdjęcia, które można obejrzeć w naszej galerii zdjęć, pt. ,,Bełchatowianie na XVI SDM" ;) Serdecznie zapraszamy! :)

GALERIA ZDJĘĆ


Zdjęcie

Nowa strona internetowa RSM-u w Bełchatowie otwarta!
Z radością oznajmiamy, że dnia 15 lipca 2009 roku startuje nowa strona internetowa Ruchu Sercańskiej Młodzieży w parafii NMP Matki Kościoła w Bełchatowie pod adresem: www.rsm.dbv.pl :) Znajdziecie na niej świeże informacje z życia wspólnoty, galerie zdjęć, wiadomości o Ruchu, Księżach Sercanach czy też ich założycielu. Do Waszej dyspozycji jest także forum, na którym poruszane są tematy związane z naszą grupą; Księga Gości, w której mile widziane są ślady Waszej obecności na stronie czy też Księga Intencji, w której możecie pozostawiać swoje prośby, a które w najbliższej przyszłości będą przedstawiane Bogu na naszych Mszach Świętych :) To wszystko oferujemy Wam, drodzy RSM-owicze, za wcześniejszą rejestracją w serwisie, która jest prostym zabiegiem formalnościowym, ale która daje duże gwarancje bezpieczeństwa, że będą tworzyć tę stronę osoby rzeczywiście zaangażowane w bełchatowski Ruch Sercańskiej Młodzieży :) Niech ta strona będzie jednym ze sposobów, którymi będziemy zachęcać innych do wkraczania w nasze szeregi ;) Pozdrawiamy! :) PS. Wszelkie nieprawidłowości prosimy zgłaszać na e-maila: rsm@poczta.onet.eu lub na numer GG: 8735879 :)


Zdjęcie

Strona 26 z 26 << < 23 24 25 26
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Nowy dzień

Facebook
Radio Niepokalanów
Radio Niepokalanów

Statystyki
stat4u
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 732,164 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl