Mamy pomysl na przeniesienie serwisu, jest szansa ze wszystko zostanie bez zmian, w cišgu kilku najbliszych dni moga pojawic sie przerwy techniczne, caly czas dzialamy.
Strona Główna Co to jest RSM? Zasady RSM Akt ofiarowania Moderator RSM Członkowie RSM Msze Święte on-line Nasza parafia DODATKI Galeria Forum Cz@t Linki Luty 25 2020 10:53:46
Nawigacja
Strona Główna
Co to jest RSM?
Zasady RSM
Akt ofiarowania
O. Jan Leon Dehon
Moderator RSM
Członkowie RSM
Msze Święte on-line
Nasza parafia
Msze młodzieżowe
Herbaciarnia
DODATKI
Galeria
Forum
Cz@t
Linki
Kontakt
Szukaj
Ostatnie Artykuły
55) Sercańska pielgr...
2] Zjazd...
1] Kilka słów na poc...
54) Czy warto być sobą?
53) XV Spotkanie Mło...
Na Forum
Najnowsze Tematy
Brak zawartości dla tego panelu
Najciekawsze Tematy
Brak zawartości dla tego panelu
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 69
Najnowszy Użytkownik: DougAnire
Kontakty
RSM-OWE GADU-GADU:
31182326

---------------------------------
Opiekun duchowy RSM:
KS. ADAM GUCWA SCJ
Adres e-mail: agucwa@poczta.onet.pl
Numer Gadu-Gadu:
8184357

---------------------------------
Administrator strony:
TOMEK SIEDLECKI
Adres e-mail: tymyk@poczta.onet.pl
Numer Gadu-Gadu:
8735879

---------------------------------
Zastępca administratora:
MATEUSZ KURPET
Adres e-mail: kurpet777@gmail.com
Numer Gadu-Gadu: 16109678

---------------------------------
Redaktor strony:
MARTA KOSZEK
Adres e-mail: marko933@wp.pl
Numer Gadu-Gadu:
5711616

---------------------------------
Redaktor strony:
KINGA KĘPA
Adres e-mail:
kinia93@buziaczek.pl
Numer Gadu-Gadu:
2628133

I Ciebie stać na miłosierdzie! ;)
W poniedziałek 27 czerwca 2011 roku o godz. 9:00 bełchatowska grupa blisko 40 osób z ks. Adamem Gucwą SCJ i ks. Januszem Burkatem SCJ na czele udała się do Pliszczyna, by wraz z ok. 730 osobami z całej Polski wziąć udział w XVIII Sercańskich Dniach Młodych. Spotkaliśmy się po to, by w ciągu 6 dni wspólnie rozważać hasło tegorocznego SDM-u: „Stać Cię na miłosierdzie”. Pomagała nam w tym przede wszystkim codzienna Eucharystia, ale również spotkania z wieloma ciekawymi ludźmi. Jak zawsze bardzo pomocne okazały się tradycyjne prace w grupach, na których mieliśmy okazję poznać naszych rówieśników z różnych zakątków Polski oraz porozmawiać na dane tematy. Czas wolny urozmaicały różnego rodzaju warsztaty oraz zabawy.

W poniedziałek ok. 15:00 po przyjeździe i sprawnym rozbiciu namiotów wszyscy tradycyjnie już udaliśmy się pod wiatę, gdzie rozpoczęło się oficjalne przywitanie wszystkich uczestników. Nastąpiło przedstawienie wszystkich przybyłych grup, ale również osób odpowiedzialnych za organizację SDM-u. Resztę dnia spędziliśmy na odpoczynku po podróży oraz na zaklimatyzowaniu się w Pliszczynie, choć dla większości osób nie było to trudne. Wieczorem wspólnie bawiliśmy się na koncercie zespołu 40 i 30 na 70.

Kolejnego dnia po śniadaniu z zaciekawieniem wysłuchaliśmy konferencji ks. Michała Olszewskiego SCJ na temat o. Leona Dehona, założyciela Zgromadzenia Księży Sercanów, który sporą część swojego życia poświęcił wychowaniu młodzieży. Po południu wszyscy wzięliśmy udział w Mszy Św. prymicyjnej ks. Mariusza Wrzesińskiego SCJ i ks. Adama Dedika SCJ, po której każdy otrzymał błogosławieństwo od neoprezbiterów. Wieczorem odbyło się nabożeństwo pokutne, podczas którego każdy mógł skorzystać z Sakramentu Pokuty. Mimo deszczowej pogody na terenie całego SDM-u i nie tylko spowiadało ok. 20 kapłanów. Dzień zakończyliśmy bajką na dobranoc opowiedzianą tradycyjnie przez ks. Kazimierza Dadeja SCJ.

W środę po południu odbyło się spotkanie z p. Ewą Gorzelak, aktorką znaną z seriali takich jak: „Na Wspólnej” czy „M jak miłość”. Wraz z mężem, p. Zbigniewem Dziduchem, starała się odpowiedzieć na pytanie: „Po co czynić dobro?”. Podczas spotkania wywiązała się ciekawa dyskusja, która pokazała nam, że mimo, iż wszyscy wierzymy w Boga, wiara każdego człowieka jest inna i dojrzewa w odpowiednim dla niego czasie. Na wieczornym nabożeństwie Mateusz, Halinka, s. Grażyna oraz Ania opowiadając o swojej pracy na rzecz potrzebujących, potwierdzili słuszność hasła tego dnia, mówiącego o tym, że „Wiara bez uczynków jest martwa”.

Po śniadaniu w czwartek wszyscy zebraliśmy się pod wiatą, by spotkać się z p. Moniką Kuszyńską, byłą wokalistką zespołu Varius Manx, która w 2006 roku uległa poważnemu wypadkowi samochodowemu, w wyniku którego porusza się na wózku inwalidzkim. Opowiedziała swoją historię oraz starała się odpowiedzieć na pytanie: „Co mi to da, że pomogę innym?”. Podkreślała, że należy czynić dobro wszędzie tam, gdzie się człowiek znajduje, mimo wszystko i wbrew wszystkiemu. Dopiero to daje człowiekowi poczucie prawdziwego szczęścia. Jak co dzień najważniejszym wydarzeniem była Msza Święta. Jednak ta czwartkowa była szczególna z tego względu, że przyjęto 11 osób do RSM-u, a Kasia Ryszczyk z Bełchatowa po 2-letniej formacji przyjęła krzyż sercański. Po Eucharystii odbyła się Dehoniada – Święto Radości. Po zjedzeniu nieodłącznej tego dnia kiełbaski, mogliśmy brać udział w zawodach sportowych oraz różnego rodzaju zabawach. Gościem wieczoru był kabaret SMILE, który rozbawił wszystkich do łez i którego skecze towarzyszyły nam do ostatniego dnia pobytu na SDM-ie, a nawet dłużej ;) Następnie aż do północy wszyscy wspólnie bawiliśmy się na dyskotece.

Gościem specjalnym, a zarazem celebransem piątkowej porannej Mszy Świętej był bp Józef Wróbel SCJ - biskup pomocniczy archidiecezji lubelskiej. Podczas swojego kazania podał on wiele przykładów Miłosierdzia Bożego zawartych w Piśmie Świętym, które dowiodły jak miłosierny jest nasz Pan. Około godz. 16:00 mieliśmy okazję spotkać się z ks. Tomaszem Źwiernikiem – kapelanem więzienia w Zamościu oraz dwoma jego podopiecznymi – Stanisławem i Tomaszem, którzy obecnie przebywają na wolności na mocy zwolnienia warunkowego. Cała trójka udowodniła nam, że miłosierdzie rzeczywiście ma sens i że warto zawierzyć swoje życie Chrystusowi nawet w najbardziej dramatycznych momentach życia. Dzień zakończył się nabożeństwem przygotowanym przez ks. Janusza Burkata SCJ, podczas którego przyjrzeliśmy się bliżej 7 grzechom głównym oraz uwielbiliśmy ogromne Miłosierdzie Boga, który ma moc ich odpuszczania.

Mimo bardzo zimnej nocy w sobotę wszyscy wstali punktualnie i już od rana rozpoczęli pakowanie. Niektóre grupy opuszczały pole namiotowe już o 6:00 rano. Jednak grupa z Bełchatowa na szczęście została do końca i dopiero po Mszy Świętej na zakończenie SDM-u, pożegnaniach ze znajomymi oraz wspólnym pamiątkowym zdjęciu wsiadła do autokaru i wyruszyła w drogę powrotną do naszych domów.

Myślę, ze podczas tych 6 dni wszyscy „naładowali akumulatory” na kolejny rok. Ja na pewno nie zapomnę „Skacz, skacz”, „Shaba Baluy” a także „Bździszewa”, które rozbrzmiewało wszędzie, nie tylko na polu namiotowym w wykonaniu ks. Bartka Króla SCJ. Będę pamiętać wiele słów wypowiedzianych zarówno przez księży na homiliach, jak i również przez zaproszonych gości, ale przede wszystkim nie zapomnę tej wspaniałej atmosfery towarzyszącej każdemu SDM-owi oraz tych wielu ludzi, bo to właśnie oni tworzyli to spotkanie. I mimo trudnych warunków atmosferycznych, zalanych namiotów i przemoczonych ubrań ten SDM będę zawsze wspominać z uśmiechem na twarzy. Dziękuję w imieniu całej młodzieży wszystkim organizatorom tegorocznego SDM-u za to, że dzięki nim mogliśmy jeszcze lepiej poznać siebie i Boga oraz odkryć, że „stać nas na miłosierdzie”. Czekamy na kolejne już XIX Sercańskie Dni Młodych ;) (tekst - Marta Koszek, zdjęcia - ks. Janusz Burkat SCJ, kl. Sławomir Kuśmierz, film - Tomek Siedlecki)

XVIII SERCAŃSKIE DNI MŁODYCH W PLISZCZYNIE ;)
POWRÓT BEŁCHATOWSKIEJ MŁODZIEŻY Z XVIII SDM-U ;)
MONIKA KUSZYŃSKA NA XVIII SERCAŃSKICH DNIACH MŁODYCH
(FILMIK: Piosenka "Nowa rodzę się" + podziękowania od młodzieży)

Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Nowy dzień

Facebook
Radio Niepokalanów
Radio Niepokalanów

Statystyki
stat4u
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 869,939 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl